Jak uzyskać dłuższe rzęsy

Rzęsy chronią oczy przed lekkimi zanieczyszczeniami. Działają również jak czujniki, które ostrzegają oczy przed potencjalnym niebezpieczeństwem, gdy obiekty zbliżają się do siebie.

Rzadkie lub cienkie rzęsy podlegają warunkowi określanemu jako hipotychoza rzęs. Osoby z wypadaniem włosów, zwane łysieniem, czasami doświadczają przerzedzenia rzęs. Jeśli próbujesz uzyskać dłuższe i grubsze rzęsy, istnieje kilka domowych zabiegów, z których możesz skorzystać.

Pielęgnacja rzęs

Pielęgnacja rzęsWłaściwa pielęgnacja rzęs może poprawić zdrowie rzęs, co zmniejsza prawdopodobieństwo ich złamania. Może to sprawić, że będą wyglądały na dłuższe i grubsze.

Kolejna rzecz, której powinieneś unikać? Kleje do rzęs. (Ból, który odczuwasz, gdy zdejmujesz fałdy po nocnym wyjściu, jest prawdziwy, a klej może powodować długotrwałe uszkodzenia rzęs.) Zasadniczo żadna z tych “szybkich poprawek” nie jest dobra dla zdrowia twoich naturalnych rzęs na dłuższą metę.

Niektóre porady dotyczące pielęgnacji rzęs obejmują:

  • regularne szczotkowanie rzęs szczoteczką do rzęs
  • codzienne mycie twarzy i oczu delikatnym mydłem
  • usuwanie makijażu oczu pod koniec każdego dnia

Spróbuj oleju rycynowego i kokosowego

Spróbuj oleju rycynowego i kokosowegoJeśli jesteś zmęczony serum rzęs, chcesz uniknąć chemikaliów lub doświadczyłeś podrażnienia podczas ich używania, istnieje kilka naturalnych metod DIY, które mogą być warte wypróbowania.

“Nie ma żadnych prawdziwych danych potwierdzających skuteczność oleju rycynowego lub oleju kokosowego do wzrostu rzęs, ale myślę, że właściwości nawilżające tych olejów mogą być pomocne, jeśli Twoje rzęsy stają się kruche i złamane z powodu użycia tuszu do rzęs, klejów do rzęs i urządzeń do curlingu.

I chociaż nie ma bezpośrednich dowodów naukowych, że olej rycynowy bezpośrednio stymuluje wzrost rzęs, w szczególności, zdecydowanie wydaje się mieć pewne korzyści dla włosów (i rzęs, przez przedłużenie). “W co najmniej jednym badaniu wykazano, że olej rycynowy zwiększa połysk włosów”, mówi. “Nie uszkadza włosów w ogóle i może zapewnić pewne odżywianie, które poprawia elastyczność włókna włosów.

Pobierz Przedłużanie Rzęs

Pobierz Przedłużanie RzęsKiedy Wszystko inne zawodzi, nie ma nic złego w przedłużaniu rzęs, które są półstałymi włóknami przymocowanymi do naturalnych rzęs (za pomocą substancji podobnej do kleju), aby wyglądały pełniej, dłużej i ciemniej.

W rzeczywistości, po prawidłowym nałożeniu, są całkowicie wspaniałe i naturalnie wyglądające (dzięki wysokiej jakości włóknom, które różnią się między syntetycznymi, jedwabnymi lub norkami), a nawet możesz dostosować swój wygląd za pomocą różnych odcieni, długości i wzorów zwijania.

“Zrób swoje badania, upewnij się, że spotykasz się z kimś, kto jest dobrze wyszkolony i wykwalifikowany w rzęsach”. Są one bezbolesne, praktycznie wodoodporne i prawie całkowicie bezpieczne(zawsze istnieje szansa, że możesz doświadczyć podrażnienia lub infekcji, ale zwykle jest to mało prawdopodobne).